KATARZYNA ŻARSKA BLOG

Recenzje KSIĄŻEK

Siedem życzeń

siedem-zyczen.jpg

Ta książka, czekała na odpowiedni czas. Kupiłam ją w październiku, na Targach Książki w Krakowie. Jest „perełką”, podpisaną przez panią Magdalenę Witkiewicz. Teraz, gdy ozdoby świąteczne, pojawiają się nie tylko w witrynach sklepowych, ale i na ulicach miast, uważam, że czas na lekturę, która przybliży Nam magię Bożego Narodzenia.

Wigilia, jest dniem szczególnym, wtedy nie może być żadnych waśni i sporów. Nikt nie powinien być wtedy sam. Dzieją się cuda i podobno spełniają się najskrytsze marzenia.

Książka pt. „Siedem życzeń”, powstała we współpracy pisarek, które mają na swoich kontach znakomite powieści.  Każda z nich, jest inna, zarówno w stylu, jak i sposobie myślenia. Przeczytacie tu, rozdziały napisane przez Lilianę Fabisińską, Ałbenę Grabowską, Małgorzatę Kalicińską, Agnieszkę Krawczyk, Nataszę Sochę, Małgorzatę Wardę i Magdalenę Witkiewicz.

Fabuła jest bardzo lekka. Tej zimy spadło bardzo dużo śniegu. Mazurska Piękna Góra została odcięta od świata. W pensjonacie „Pod Kurą”, spotka się kliku przypadkowych gości. Nazwa jest dość oryginalna. Los przecież prowadzi nas swoimi ścieżkami i potrafi być bardzo przewrotny.

Każda z osób ma swoje życie, które czasami nie jest idealne, ale istnieją marzenia i cele, które sami obieramy. Poznacie babcię Agnieszkę, która jest młoda duchem, Michała – radiowca, leśnika i Isię, która szuka miłości, oraz wielu innych ciekawych bohaterów.

Poznacie kulisy powstawania Najlepszego Radia Świata, które nadaje z Olsztyna i jego słuchaczy. Będzie naprawdę rodzinnie, a niemożliwe stanie się możliwe.

Jestem pewna, że „Siedem życzeń”, będzie idealnym i wartościowym prezentem dla kogoś bliskiego.

Gorąco polecam                                                                                   

Katarzyna Żarska.