KATARZYNA ŻARSKA BLOG

Recenzje KSIĄŻEK

Spełnienia marzeń! – Recenzja przedpremierowa

Spelnienia-marzen.jpg

„ … muzyka i taniec, są balsamem dla duszy…”

 

To pierwsza książka, przeczytana w 2016 roku. Dla mnie jest wyjątkowa. Zawiera to, co najważniejsze – rodzące się uczucie na oczach czytelnika.

Autorka  - Katarzyna Michalak, nazywana jest gwiazdą literatury kobiecej. W jej książkach, odnajdujemy wszystkie wartości, które pojawiają się w naszym codziennym życiu. Pisarka, ma na swoim koncie takie powieści jak: „Nie oddam dzieci”, „Kawiarenka pod Różą”, „Rok w Poziomce” „Sklepik z Niespodzianką” i wiele innych.

Główną bohaterką powieści, jest osiemnastoletnia Klaudia Maszewska. W tym wyjątkowym dniu, kiedy wchodzi w dorosłe życie, postanawia uciec z domu. Wreszcie, oddycha pełną piersią. Opuszcza dom z niewielkim dobytkiem.

Zmiany, będą nowym, lepszym życiem. Dla dziewczyny, przede wszystkim najważniejsze jest uczucie wolności i poczucie bezpieczeństwa. Nie chce pamiętać o tym, co ją spotkało. Demony przeszłości są zbyt straszne.

Białołęka, jest jedną z dzielnic Warszawy, w której jakby czas stanął w miejscu. Mały domek jest swoistym azylem dla Klaudii. Skrywa pewną tajemnicę. Nasza młoda bohaterka, zaczyna uczyć się życia i szukać pracy. Nie sądzi, że może pomóc niewidomemu Kamilowi Sawickiemu, ale, tak naprawdę, rozpocznie się nowy rozdział jej życia.

Kamil, stracił wzrok w wyniku „pewnego wypadku”.  Ma 20 lat, niesamowitą urodę i nie chce, by litowano się nad nim. Jest dumny. W swoim dawnym życiu, komponowanie muzyki i lekcje tańca, były jego największą pasją. Posiada ogromną wrażliwość.

Początek znajomości Kamila i Klaudii nie jest łatwy. Padną gorzkie słowa. Jednak oboje zaczynają się poznawać, powoli czują, że są sobie bardzo potrzebni. Otwierają przed sobą swoje myśli, marzenia i serca.

Nie wszyscy są z tego zadowoleni, a przeszłość upomina się o Klaudię. Istnieje jeszcze pewna możliwość, zdobycia pieniędzy na operację. Czy nasi bohaterowie poradzą sobie ze wszystkimi przeciwnościami losu i innymi przeszkodami?

Książka, porusza także „walkę” osoby niewidomej ze zwykłą codziennością, oraz problem molestowania seksualnego. Gdy ją czytałam, coraz bardziej rozumiałam głównych bohaterów. Ich życiowe zakręty i niepowodzenia stały się bardzo bliskie. To powieść z duszą. Przekonajcie się o tym sami. Premiera 3 lutego.

Gorąco polecam

Katarzyna Żarska.