KATARZYNA ŻARSKA BLOG

Recenzje KSIĄŻEK

Zaczarowana Codzienność

zaczarowana_2_.jpg

... Wylicz kilka powodów, dla których nie był to zły dzień:

kilka marzeń, planów, refleksji...”

 

Ostatnio często się zdarza, że zostaje zaskoczona. Teraz, bardzo pozytywnie i to za sprawą pani Anny. Te trzy zeszyty (książeczki), posiadają dosłownie czarodziejski motyw, a ten, płynie prosto z serca.

Pojęcie codzienności trafnie opisuje R. Sulim podając, iż „ … codzienność jest nieuchronna. Jest praktykowana i nie potrzebuje definicji. Jej sens jest zawsze "tuż przed nami", jak sens potocznej rozmowy...”

Autorką zeszytów jest Anna Korzeniewska pisarka i blogerka, która na stałe mieszka na Podlasiu i w Brukseli. Jej pasją są zwierzęta i ludzie. Studiowała ekonomię na Uniwersytecie Gdańskim, ukończyła pedagogikę resocjalizacyjną na UKSW w Warszawie. Na swoim literackim koncie, ma takie publikacje, jak: „ Zabiorę Cię jesienią do Brukseli” i „ W deszczu tańcz”, które już umieszczam w swojej literackiej rozpisce – „do przeczytania” ;-)

Niebieskie zeszyty, to zarówno dłuższe teksty, jak i zarys myśli. Opowiadają o życiu, planach i marzeniach. Każdy odbiorca, znajdzie w nich coś dla siebie. To taka wewnętrzna i psychologiczna rozmowa z samym sobą. Czytelnik jest zmuszony do tego by odpowiedzieć sobie na pytania: Co mnie cieszy? Co mnie złości? A co mogę zmienić, w swoim otoczeniu?

Niestety długa praca i proza codzienności, wpływają na charakter naszego życia, a nawet samopoczucia. Blogerka w istotny sposób akcentuje to przesłanie, oraz nie boi się używać gorzkich słów. Istnieje jeszcze jedna istotna zasada, na którą ja zwróciłam uwagę: „Nigdy nie jest za późno na przebudzenie...”. Każdy z nas, realizuje się na innej płaszczyźnie. Jedni zakładają rodzinę, inni liczą na zawodowy sukces, a niektórzy pozostają w kręgu własnych przyjemności. Publikacja, uzupełniona jest zdjęciami, oddającymi klimat danego rozdziału.

Gorąco polecam i serdecznie dziękuję za egzemplarze recenzenckie i pozytywną energię. Ta, jest dla mnie niezbędna każdego dnia.

pozdrawiam

Katarzyna Żarska.

Wydawnictwo: OD DESKI DO DESKI

Oprawa: miękka

Liczba przeczytanych zeszytów: 3