KATARZYNA ŻARSKA BLOG

Recenzje KSIĄŻEK

ALFABET AKTYWNIE TVP ABC

alfabet-aktywnie-tvp-abc.jpg

 

„ … Co należy zrobić po upadku?

To, co robią dzieci: podnieść się ...”

(Aldous Huxley)

 

1 czerwca czyli Dzień Dziecka, jest wyjątkowy dla najmłodszych. Mali podopieczni cieszą się z ciekawych prezentów, a dorośli czują wewnętrzną dumę. Przy okazji tego niezwykłego święta, będzie kilka słów o książce dla dzieci.

Nauka literek dla małych dzieci czasami jest ciężka. Bywa, że literki nie mieszczą się w linijkach, albo zgubią ogonek. Pani w przedszkolu też jest czasami, zbyt wymagająca. Błędy ortograficzne straszą, ale z wiekiem, każdy mały sukces, jest na wagę złota.

Zwierzątka z TVP ABC zapraszają małego odbiorcę do zabawy i poznawania świata przez kolorowanki. Każda literka to postać zwierzątka, oraz rymowany wierszyk. Np. żyrafa „ Dobrze, że żyrafa w ciepłym kraju żyje. Ile by trzeba szalików na jej szyję? Widzi więcej, bo świat obserwuje z góry, wędruje z głową włożoną między chmury...”

Programy TVP ABC są adresowane do dzieci w wieku 4-12 lat, oraz ich rodziców i wychowawców.  Kanał dostępny jest w ramach pierwszego multipleksu naziemnej telewizji cyfrowej. Telewizja dla najmłodszych, jest z daleka od polityki. Ma bawić, uczyć i rozweselać. Maskotkami stacji są anakonda, bocian i cielaczek. Te zabawne postaci występują również w książce.

Dzieci odbierają świat obrazami i wartościują, co jest dobre, a co złe, ale przede wszystkim, są szczere do bólu. I to w tym wszystkim jest najlepsze, bo nazywają rzeczy po imieniu.

Gorąco polecam ciekawą książkę, która pomoże nie tylko w nauce.

Katarzyna Żarska.

Wydawnictwo: EDIPRESSE KSIĄŻKI

Oprawa: twarda

Tekst: Agnieszka Jeż

Ilustracje, projekt graficzny okładki i makiety: Izabella Marcinowska