KATARZYNA ŻARSKA BLOG

Recenzje KSIĄŻEK

Czerwień Jarzębin

czerwien-jarzebin.jpg

„ … Uczucie wolności zapierało dech w piersiach.

Strach przed odpowiedzialnością także ...”

 

Po burzy, która przeszła nad Końskimi mogę wreszcie spokojnie napisać kilka słów. Przed Wami drugi tom serii Leśnej Trylogii. Tym razem Katarzyna Michalak będzie wodzić czytelnika za nos, a zakończenie sprawi, że już nie mogę doczekać się kolejnej części, która jest w trakcie przygotowania.

Katarzyna Michalak, to jedna z najlepszych współczesnych pisarek. Jest autorką ponad trzydziestu bestsellerów, a jej książki sprzedają się jak świeże bułeczki. Michalak zajmuje pierwsze miejsce w rankingu najpopularniejszych pisarzy 2015 roku. W zestawieniu, wyprzedza Stephena Kinga, Paulo Coelho i Norę Roberts. Raport Biblioteki Narodowej, na podstawie danych TNS nie kłamie.

Mam nadzieję, że pamiętacie trzech przystojnych braci Prado, oraz trzy zakręcone przyjaciółki. Niestety zło, nie może opuścić naszych bohaterów. Leśna Polana otwiera historię, teraz czas na kontynuację.

Gabriela, buja w obłokach. Boryka się z brakiem pieniędzy i nie może zapomnieć o swojej największej miłości - Wiktorze. Majka, jest przebojowa i zdecydowana. Julia zaś, wybiera złe rozwiązania. Kosztorysantka, aktorka i krezuska. Dziewczyny wiele przeszły, ale czy uda im się w końcu osiągnąć szczęście i spokój?

Wiktor, Patryk i Marcin zawsze trzymają się razem. Przeszli piekło w dzieciństwie, ale mieli siebie na dobre i na złe. Wiktor od małego miał w sobie chęć do walki, to on dostawał największe i najsilniejsze ciosy, od  tyrana Adolfa Kuchty. Gabriela, to miłość jego życia, ale jedno wydarzenie zaważyło na wszystkim... Mężczyzna jest bardzo uczuciowy, trochę zagubiony, ale i despotyczny jeśli chodzi o swoich braci. Gabi zdaje sobie sprawę, że Wiktor był jej bliski, nigdy nie przestała go kochać. Pierwszej i największej miłości nigdy się nie zapomina.

To także dalsza historia Antoniego Leszeńskiego, ojca Gabrieli, dobrego, prawego człowieka, który przeszedł zbyt wiele bólu i rozczarowań. Podświadomie, liczyłam na inny obrót sprawy. Moja osoba mała, ale ciekawość ogromna ;-)

Tym razem muszę przyznać, że Katarzyna Michalak namieszała w fabule i to zakończenie … Czy nasi bohaterowie zrealizują swoje ukryte pragnienia, a może to postaci drugoplanowe będą grać pierwsze skrzypce? Wszystko jest w rękach pisarki, bo przyszłość jest ukryta za kurtyną.

Gorąco polecam

Katarzyna Żarska.

 

Wydawnictwo: Znak literanova

Oprawa: miękka

Liczba stron: 297

Nowość wydawnicza