KATARZYNA ŻARSKA BLOG

Recenzje KSIĄŻEK

Moja Asteroida

asteroida.jpg

„... Patrzyliśmy na siebie, dotykając swoich splecionych dłoni tak,

jakbyśmy po raz pierwszy czuli wzajemne ich ciepło ...”

Kiedy czytam, przenoszę się do zupełnie innego świata. Nikt mi tego nie zabroni. Tym razem poświęciłam trochę czasu tej publikacji, ale było warto. Mam nadzieję, że pamiętacie autorkę z pasją – panią Elżbietę Ceglarek.

To jej druga książka, ale idealne jest motto, otwierające samą powieść: „ I nawet jeśli ktoś w życiu nam przeszkodził, to nie wie, że być może zrobił nam przysługę ...” To pokazuje, że Ceglarek doskonale zdaje sobie sprawę z osobistych porażek, bądź utraconych marzeń swoich czytelników. Czasami porażkę, można przekuć w sukces, a to, już może zaboleć naszych wrogów.

Pani Ela urodziła się w Zgorzelcu. Od wielu lat mieszka w Bełchatowie i jest dyrektorką jednego z bełchatowskich przedszkoli. Liczę, że wkrótce talent literacki objawi się w kolejnej interesującej powieści ;-)

Kiedy zajrzymy do słownika dowiemy się, że asteroida to małe ciało niebieskie o nieregularnym kształcie. Zapytacie czy to ma coś wspólnego z książką? Owszem ma - metaforycznie. Główną bohaterką powieści jest Zosia, piękna stewardesa. W każdym zakątku świata stara się wykonywać swoją pracę bardzo profesjonalnie. Kiedy stewardesa wchodzi na pokład, powinna być przede wszystkim wypoczęta. Zosia, ze wszystkich czynności wywiązuje się bez zarzutu.

Na pierwszy rzut oka jest w udanym związku, ale gdy pojawia się zdrada, kobieta przestaje ufać mężczyźnie, któremu powierzyła swoją duszę. Janusz, przyjaciel Leona nie może zrozumieć postępowania swojego kompana. Przecież dziewczyna jest uosobieniem wszystkich męskich marzeń.

Leon pomimo że kochał Zosię, zdradził ją. Ale czy to prawda, że każda kobieta jest słaba i wrażliwa? Nasza bohaterka, jest bardzo uczuciowa i czasami zbyt uparta. Gdy o jej względy zaczyna zabiegać intrygujący lekarz kardiolog, jej serce pozostaje niewzruszone. A może po prostu boi się kolejnych konsekwencji?

Ceglarek pokazuje, że dla związku, najgorszy jest brak zaufania. Zdradę, jest bardzo ciężko wybaczyć i to doskonale widać po obserwacji zachowania Zosi. To przykre poczucie humoru, pesymistyczny nastrój i ciągle towarzyszący strach. A może najgorsze jest uczucie poniżenia i upokorzenia?

Gorąco polecam powieść dla kobiet, która pomaga udowodnić ukrytą siłę i potęgę miłości.

Katarzyna Żarska.

 

P. S.

Dziękuję autorce za dedykację ;-)

 

Wydawnictwo: Rozpisani pl

Oprawa: miękka

Liczba stron: 390