KATARZYNA ŻARSKA BLOG

Recenzje KSIĄŻEK

Down Shift

bez hamulców.jpg

„ … Przestań być tak cholernie uparta, a będzie

między nami dobrze. - Unosi brwi i rzuca mi wyzwanie …”

Czasami życie Nas nie rozpieszcza. Czujemy się smutni, zrezygnowani, a nawet przygnębieni. Podobnie bywa z bohaterami powieści, o której pragnę napisać kilka słów.

K. Bromberg jest dla mnie idealnym przykładem na to, że można sprostać gustom wszystkich czytelników. Pisarka w ponadczasowy sposób odnosi się do miłości, przyjaźni i emocji, które towarzyszą odbiorcy każdego dnia. Bez względu na trudne doświadczenia, los bywa przewrotny.

Aktualnie pisarka pracuje nad kolejnymi publikacjami. To żona, matka i kobieta z pomysłami. Mieszkanka południowej Kalifornii tworzy pod wpływem impulsu i prywatnych doświadczeń.

Mam nadzieję, że pamiętacie jej książkę pt. HARD BEAT, która zebrała wiele pozytywnych recenzji. Wtedy to, życie korespondenta wojennego i fotografki, nabrało zawrotnego tempa. Jest tylko jedno ale … On przeżył bardzo śmierć kobiety, która była mu bliska …

Tym razem klimat rozterek i emocji pozostaje niezmienny, chociaż NOWI bohaterowie mają zupełnie inne problemy. Seria DRIVEN nie zmienia swojej dotychczasowej formuły. To debiutancki cykl powieści pióra K. Bromberg, którą docenił nawet „New York Times”.

Sny bywają często przepowiednią, bądź miłym zaskoczeniem. Zander Donavan ma charakter. Testosteron, to jego sprzymierzeniec. Niestety towarzyszy mu także kłamstwo, wściekłość i głos zwątpienia. Za kierownicą samochodu wyścigowego jest w swoim żywiole, ale ucieka przed prawdą i ojcem.

Getty Caster  też pragnie ułożyć sobie życie na nowo. Pracuje w barze. Często bolą ją stopy i plecy, ale sporo zarabia na napiwkach. Miejsce bardzo różni się od tego, skąd pochodzi. Getty miała despotycznego ojca, a ten wymagał od niej perfekcji. Małżeństwo też stało się formą transakcji, a zdrady jej męża i dziwny sposób zachowania formą tresury.

Czy tych dwoje będzie miało szansę, by zrozumieć siebie nawzajem? A może zwykła znajomość przerodzi się w coś więcej? Jedno jest pewne, że oboje tworzą listy marzeń i rzeczy do zrealizowania, w najbliższym czasie. Żadne z nich nie spodziewa się, że przez przypadek będzie skazane na wspólne mieszkanie. Niespodziewane zauroczenie pozwoli im pokonać niezwykle bolesną przeszłość. Intymność seksualna jest ważna w związku, ponieważ cementuje więź i poczucie świadomości.

Ofertę Grupy Helion stanowią publikacje z zakresu literatury informatycznej, biznesowej, beletrystyki, poradników psychologicznych, a także przewodników turystycznych. Mam nadzieję, że uda Wam się znaleźć coś interesującego, na wakacyjny odpoczynek.

Gorąco polecam

Katarzyna Żarska.

Wydawnictwo: HELION – Editio Red

Oprawa: miękka

Liczba stron: 431

Tłumaczenie: Grzegorz Rejs

(nowość wydawnicza)