KATARZYNA ŻARSKA BLOG

Recenzje KSIĄŻEK

Żuczek BLO i choinka

blo.jpg

„ … Zwabiony zapachem maślanych ciasteczek,

Święty Mikołaj wśliznął się przez komin do domu Żuczków …”

Wiele grzecznych dzieci czeka niecierpliwie na Świętego Mikołaja. Nie martwcie się, to już niebawem ;-) Dlatego tym razem na blogu, wpis dotyczący książki dla najmłodszych. „Ciasteczkowa Choinka Żuczka Blo”, to interesujący dodatek dla tych maluszków, które uwielbiają rozwijać swoją wyobraźnię.

Autorką książki jest Margarett Borroughdame. Przyznam szczerze, że od dłuższego czasu przyglądam się jej twórczości. Pisarka, autorka poezji, oraz przedstawień dla dzieci z pasją, stara się dotrzeć do wyobraźni wszystkich maluchów. Dziecko, to dla dorosłego bezpośredni i baczny obserwator świata, ale i radosny odkrywca. Na swoim koncie ma m. in książkę pt. „Pan Cylinderek”, która pokazuje, jak radzić sobie w życiu z własnymi wadami.

Choinka jest nieodłącznym elementem udanych Świąt. Tradycja przywędrowała do Polski z Niemiec. Według ludowych wierzeń drzewko, zwłaszcza iglaste, jest uważane za symbol życia, odradzania się, trwania i płodności. Według wierzeń kościelnych, zieleń świątecznej choinki symbolizuje nadzieję. Dekoracje, które są wieszane na drzewkach do dnia dzisiejszego, mają swoją indywidualną symbolikę. Warto czasami wrócić do historii i tradycji. Żuczek Blo, jest tego idealnym przykładem.

Bohater książki, czyli Żuczek BLO odkrywa nie tylko rodzinne tradycje, ale i wykazuje się kreatywnością kulinarną. Nie chcę zdradzać Wam wszystkich szczegółów fabuły, ale liczę, że Wasze pociechy poznają tą rezolutną postać. Rodzina Żuczków z pewnością pragnie poznać wszystkich bez wyjątku ;-)

Książka zawiera audiobook, który może być przydatnym elementem dydaktycznym,  dla dzieciaków z przedszkola. Tak samo zafascynowany jest nią Rzecznik Praw Dziecka - Marek Michalak, który obejmując honorowym patronatem wydanie publikacji, stawia na pozytywną postać i rozbudzanie ciekawości.

Gorąco polecam i życzę wszystkim czytelnikom, by celebrować te wielkie i te małe rzeczy.

Katarzyna Żarska.

Wydawnictwo: MBBOOKS

Oprawa: twarda

Liczba stron: 36

(nowość wydawnicza)