KATARZYNA ŻARSKA BLOG

Recenzje KSIĄŻEK

Lila i Ethan - Nie kuś mnie

nie kuś.jpg

„ … Zachowuję się jak suka. Warczę na Ethana i mówię podłe rzeczy, mimo tego, że pomógł mi, choć przecież nie musiał. Pozwolił mi wprowadzić się do swojego mieszkania. A nawet pomógł mi spakować swoje rzeczy …”

Kto lubi niełatwe rozwiązania, trudne sprawy i wszelkie zawirowania, to książka idealna dla niego. Mam nadzieję, że jesteście zadowoleni z prezentów od Mikołaja. Liczę, że znalazła się wśród nich, także dobra powieść obyczajowa.

Tym razem, na moim pierwszym planie ukazała się książka ciekawa, ale i bardzo zaskakująca czytelnika. Przyznam szczerze, że to pierwsza publikacja Jessici Sorensen, którą przeczytałam. Wydawnictwo Zysk i S – ka stanęło na wysokości zadania. Zafundowało czytelnikowi walkę o uczucia, ale i ciekawych bohaterów, którzy skradną serce odbiorcy. W ostatnim czasie, to właśnie ich nowości, zainteresowały nie tylko mnie, ale i moich przyjaciół.

Autorką powieści jest wspomniana Jessica Sorensen.  Na swoim koncie ma kilkanaście bestsellerów z list "New York Timesa" i "USA Today". Pochodzi ze śnieżnych gór Wyoming.  To twórczyni współczesnych powieści z ostatnio bardzo popularnego nurtu New Adult. W jej dziełach odnajdzie takie tytuły, jak: "The Secret of Ella and Micha", "Przypadki Callie i Kaydena" czy "Breaking Nova". Sorensen, kiedy nie pisze, czyta i spędza czas wyłącznie z rodziną. Na serwisie Lubimy czytać możecie znaleźć pochlebne opinie i wyszukać powieść idealną dla siebie, lub bliskich. Twórczość Sorensen, to prawdziwe źródło informacji o studium psychologii uczuć i człowieku.

Lila Summers na pierwszy rzut oka jest nieskazitelna. A może to tylko pozory? Jest piękna, nosi drogie stroje i uśmiecha się szeroko. Niestety, jak każda kobieta ma swoje tajemnice. Z męskiego punktu widzenia, to nie do przyjęcia, ale nie można żyć wyłącznie realnością.

Bohaterka robi wszystko, by ukryć pewną pustkę. Wpada w sytuacje, które źle się kończą. Ethan zaś, to taki buntownik z dużą ilością tatuaży. Ale czy to odpowiedni przyjaciel, lub partner? To takie klasyczne połączenie walki dobra ze złem. Co wybrać rozwagę, czy ryzyko? I to jest najlepsze w tej powieści. Jeśli uczucia wygrają, mężczyzna może zostać boleśnie zraniony. Ale jeśli to Lila upadnie, czy Ethan zdoła jej pomóc, jako przyjaciel?

Fascynujące jest to, że język jest prosty i zrozumiały. Nie ma większego zamieszania i czytelnik się nie męczy. Ciała są, jak prawdziwe dzieło sztuki, a pewne sytuacje wywołują rumieńce na twarzy. Jedno jest pewne, że Lila, zdaje sobie sprawę z tego, jak bardzo jej zachowanie różni się od tego, z przeszłości.

Gorąco polecam

Katarzyna Żarska.

Wydawnictwo: ZYSK i S - ka

Oprawa: miękka

Liczba stron: 376

Tłumaczyła: Ewa Helińska

(nowość wydawnicza)